Karel PETR - služby pro zemědělství a zahradnictví

           Úvodní stránka              Kontakty             Ceníky rostlin 

 

 Zakládání a údržba trávníků - z výsevu nebo pokládání travního koberce, sekání(i větších zahrad hřišť  mulčování přerostlé trávy apod.),  provzdušňování (vertikutace), válcování, vápnění, hnojení,chemická ochrana

Kobercový trávník

V poslední době narůstá poptávka po pokládce kobercových trávníků - ráno odjedete do práce,  na zahradě máte pouze srovnaný substrát  a odpoledne už se  zahrada krásně zelená.
Takto položený trávník  je za pár týdnů dospělý trávník, nerostou v něm plevele, netrpí chorobami, není poškozován živočichy (ptáci, kočky ....)jako v případě vysévaného a hlavně dá se za 6-8 týdnů plně používat.

 

Vertikutace  trávníku patří mezi základní regenerační opatření. Cílem je odstranění travní plsti a mechu z trávníku a provzdušnění svrchní části travního drnu. Současně dochází k redukci dvouděložných plevelných druhů a podporou odnožování i k celkovému zmlazení a zahuštění trávníku. Provádí se zpravidla jednou až dvakrát ročně (jaro a podzim), na intenzivně zatěžovaných plochách i častěji                                                                                                                                      

 - po vertikutaci je vhodné trávník přihnojit, nejlépe dlouhodobě působícím hnojivem  s vyváženým poměrem živin                                                                                                                                                                       na silně prořídlých plochách můžeme vertikutační nože nastavit hlouběji a do narušeného povrchu půdy provést dosev trávníku, opět spojený s přihnojením a zapískováním.

  Provádíme i sekání zanedbaných a přerostlých trávníkových ploch.

  Pokládání kobercového trávníku Trávník založený výsevem

                                                                                                                                                                                                                                                          ©  KP  Aktualizace: 23.2.2016